Musavat.az
Musavat.az




Müsavat » Xeberler» Xeber

Qızıl medal alan mezunların siyahısı – Nazir emr verdi

09 Ağustos 2016

12:28 pm


09/08/2016 [16:27]: xeber –
Təhsil naziri Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl və gümüş medalla təltifi haqqında əmr verib.sayt xəbər verir ki, əmrdə qeyd olunur:Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 14 yanvar 2010-cu il tarixli 8 nömrəli qərarı ilə təsdiq olunmuş “Ümumi təhsili xüsusi nailiyyətlərlə başa vuran məzunların qızıl və ya gümüş medalla təltif olunma Qaydası”nı, Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 2015-2016-cı dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələrini nəzərə alaraq və “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq ƏMR EDİRƏM:1. Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunsunlar:Əliyev Toğrul Mahmud oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəbZeynalova Qəndab Mikayıl qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəbAğayeva Nərmin Raiq qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbQurbanova Səma Yusif qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Oğlanqala kənd tam orta məktəbiBədəlov İsa İlham oğlu – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Kosacan kənd tam orta məktəbiQurbanova Nurşən Etibar qızı – Naxçıvan MR, Babək rayonu Güznüt kənd tam orta məktəbiQulubəyli Əmrah Pərviz oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Üstüpü kənd tam orta məktəbiHüseynquliyev Əli Məhəmmədəli oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Yaycı kənd 2 nömrəli tam orta məktəbKazımov Hüseyn Azər oğlu – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Saltaq kənd tam orta məktəbiRzayeva Səfa Vüsal qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Kükü kənd tam orta məktəbiQuliyev Sadiq Elnur oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbiMəmmədli Ramiz Mübariz oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəbƏliyeva Tünzalə Səfər qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyiİsmayılzadə Məhəmməd Nəsimi oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi LiseyAğayev Aslan Fəxri oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyƏsədova Nigar Araz qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyƏliyeva Nərmin Xanlar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyHüseynov Ceyhun Tofiq oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyHüseynova Nigar Azər qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyHüseynova Ləman Niyazi qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyİsmayılzadə Nilufər Namiq qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyJeleznyak Anna Aleksandrovna – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyQurbanlı Həcər Hatəm qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseySəlimov Heydər Seymur oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyTağıyev Tuncay Aqil oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyMuradov Nicat Ədalət oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyŞirinov Məhəmməd Mehman oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyQələndərova Aysunə Vaqif qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyNaibov Vasif Əmiraslan oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyiMəmmədli Fərəh Şahmurad qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyiMəmmədova Arzu Eldar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa LiseyiHacıbəyli Ayan Siyavuş qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa LiseyiKərimova Nigar Kərim qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa LiseyiTağıyeva Tahirə Samir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa LiseyiBayramov Rüfət Rahib oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa LiseyiMusayeva Nəzrin Yaşar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa LiseyiAxundova Bilqeyis Zaur qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyiQurbanova Aytac Cəlal qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyiMəmmədli Nilufər İsmət qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyiCəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyAbdullayeva Töhfə Etibar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki S.Bəhlulzadə adına Xarici dillər təmayüllü gimnaziyaQədimalıyeva Həbibə Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-liseyXankişiyeva Lətafət Kamran qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-liseyQədirova Səbinə Cavanşir qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil komplek­siAslanlı Ülvi Babək oğlu – Bakı şəhəri 64 nömrəli tam orta məktəbAbbaszadə Gülnar Yusif qızı – Bakı şəhəri 70 nömrəli məktəb-liseyAllahverənov Rəşid Samir oğlu – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəbQaralova Nərgiz Bəhrəm qızı – Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəbŞükürlü Ləman Hidayət qızı – Bakı şəhəri 149 nömrəli tam orta məktəbİsayeva Səbinə Samit qızı – Bakı şəhəri 182 nömrəli tam orta məktəbQuluzadə Yusifmilad Safa oğlu – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziyaMəmmədov Ruslan Xanlaroviç – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziyaMəlikova Həcərxanım Muxtar qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziyaMehdiyeva Məryam Mehti qızı – Bakı şəhəri 160 nömrəli “Klassik” gimnaziyaİsmayılova Aygül Elşən qızı – Bakı şəhəri 204 nömrəli tam orta məktəbAğayeva Leyla Namiq qızı – Bakı şəhəri 257 nömrəli tam orta məktəbƏlizadə İbrahim Orucəli oğlu – Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-liseyHacıyeva Aytən Rafiq qızı – Sumqa­yıt şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbSüleymanlı Elfan Sərviz oğlu – Sumqa­yıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziyaƏləkbərli Nərmin Nəsib qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyiSəfərli Ləman Tahir qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyiHüseynli Ayşən Babək qızı – Sumqa­yıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyiCəlilova Nəzrin Zaur qızı – Şirvan şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəbİrzayev Hüseyn Valeh oğlu – Gəncə şəhəri 5 nömrəl tam orta məktəbİbrahimov Rafiq Həmzə oğlu – Gəncə şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəbƏliyev Məmməd Məhəmməd oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksiSadıqov Rəhim Rauf oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksiRəhimli Nicat Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksiƏlirzayev İlqar Ceyhun oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksiCəbrayılova Aytac Arif qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü liseyHəsənova Xavər İlqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü liseySüleymanlı Samir Azər oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar liseyMəmmədov Abdulrəbbin Hüseyn oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar liseyMürsəlov Elcan Rizvan oğlu – Mingə­çevir şəhəri Texniki humanitar liseySadıqov Elşən Avtandil oğlu – Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəbHüseynova Sevinc Şükran qızı – Ağdam rayonu Alıbəyli kənd tam orta məktəbiNuriyev Vaqif Hacı oğlu – Ağdam rayonu I Yüzbaşılı kənd tam orta məktəbiƏmirli Fazil Abbas oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziyaSəfərli Məhəmməd Elburus oğlu – Ağdaş şəhəri Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziyaMəmmədova Fidan Rövşən qızı – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbƏşrəfli Gültac Nəsimi qızı – Ağdaş rayonu Kotavan kənd tam orta məktəbiMəmmədov İmran İlham oğlu – Ağstafa rayonu Dağkəsəmən kənd 1 nömrəli tam orta məktəbNəbiyev Rəsul Heybullah oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü liseyHüseynov Pərvin Adil oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü liseyƏliyev Rəvan Əyyub oğlu – Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü liseyMəmmədli İbrahim Tofiq oğlu – Beylə­qan şəhəri Təbiət və humanitar fənlər təmayülllü liseyƏhədli Tərlan Natiq oğlu – Göygöl şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbBayramlı Aytac Əli qızı – Göygöl şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəbDəmirli Şəhla Firudin qızı – İsmayıllı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbLətifov Ağalətif İsaq oğlu – İsmayıllı şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəbAğayev Taleh Xatir oğlu – İsmayıllı rayonu Cülyan kənd tam orta məktəbiMehnətli Güntəkin Nizami qızı – Neftçala rayonu Həsənabad qəsəbə tam orta məktəbiCavadov Zəbulla Davud oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəbƏmrahov Elçin Allahverdi oğlu – Kəlbə­cər rayonu 2 nömrəli tam orta məktəbMəmmədzadə Mahir Azər oğlu – Oğuz rayonu Xaçmazqışlaq kənd tam orta məktəbiHacızadə Ayşən Namiq qızı – Qax şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbMəmmədova Leyla Şirzad qızı – Qazax şəhəri Humanitar və təbiət fənlər təmayüllü məktəb-liseyMirzəyev İlham Rövşən oğlu – Qazax şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbSəfərəliyeva Gültəkin Sadiq qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbQurbanova Nigar Arif qızı – Qəbələ şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbZəkəriyyəli Zəkəriyyə Pərviz oğlu – Qəbələ rayonu Zarağan kənd 1 nömrəli tam orta məktəbCəbrayılov Məhəmməd Tofiq oğlu – Quba rayonu I Nügədi kənd 1 nömrəli tam orta məktəbXəlilli Səmral Vasif oğlu – Sabir­abad şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəbŞabanzadə Elvin Nazim oğlu – Salyan şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbƏlizadə Fuad İqbal oğlu – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına tam orta məktəb-liseyKazımova Bənövşə Mübariz qızı – Şəmkir şəhəri Ə.Cavad adına tam orta məktəbNovruzzadə Gülcan Elnur qızı – Şəmkir rayonu Düyərli kənd 2 nömrəli tam orta məktəbAbdullayev Taleh Alim oğlu – Şəmkir rayonu Çaparlı kənd 2 nömrəli tam orta məktəbƏsgərli Fatimə Azər qızı – Tovuz rayonu Hacılar kənd tam orta məktəbiMəmmədli İlhamə İlham qızı – Tovuz rayonu Aşağı Quşçu kənd tam orta məktəbiİsmayılova Mənsurə Malik qızı – Xaçmaz rayonu Köhnə Xaçmaz kənd tam orta məktəbiƏliyev Cavid Rəhim oğlu – Yevlax şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəbCabbarov Firidun Gündüz oğlu – Yevlax rayonu Qaraoğlan kənd tam orta məktəbiHəmidov Fərid Rahim oğlu – Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəbƏhmədova Qönçə Vidadi qızı – Şəki rayonu I Biləcik kənd tam orta məktəbiHüseyn Cavid Ceyhun oğlu – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyasıMəmmədova Ayşən Kənan qızı – Zaqata­la şəhəri Humanitar fənlər gimnaziyasıƏhmədova Aişə Məmmədalı qızı – Zərdab rayonu Şıxbağı kənd tam orta məktəbiHəsənzadə Rəna Yusif qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyiNamazov Fərhan Sübhan oğlu – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyiAbbasova Arzu Vəkil qızı – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil KompleksiÇıraqzadə Selin Rufiz qızı – Baku Oksford Skul tam orta ümumtəhsil məktəbiƏsgərova Lalə Elçin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk LiseyiRüstəmova Aysel Müslüm qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk LiseyiƏsgərli Şəlalə Əzizağa qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk LiseyiMəmmədova Arzu Şahin qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyiİsmayılov Mirxəzər Ağazər oğlu – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyiİbrahimova Qumral Zəfər qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk LiseyiƏlizadə Fatimə Fəzail qızı – Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk LiseyiAşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunsunlar:Məmmədli Təbriz Azad oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəbSüleymanov Nəriman Sameh oğlu – Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəbNovruzlu Elnarə Şükür qızı – Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbRüstəmova Şəhla Səyavuş qızı – Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbiMustafayeva Səmra Yaşar qızı – Naxçıvan MR, Ordubad şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəbHəsənov Sunay Cəlal oğlu – Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Dəstə kənd 1 nömrəli tam orta məktəbİbrahimova Səkinə Səbuhi qızı – Naxçıvan MR, Culfa rayonu Ərəzin kənd tam orta məktəbiŞahgəldiyeva Dilarə Mehman qızı – Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbAdullayeva İnci İlqar qızı – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəbTağıyev Rəfael Əli oğlu – Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qarabağlar kənd 1 nömrəli tam orta məktəbİbrahimbəyli Nərmin Güloğlan qızı – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəbBayramova Yasəmən Həmzə qızı – Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar liseyiKərimli Mahir Nəcəf oğlu – Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına Hərbi LiseyQurbanova Aygül Vüqar qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyMəmmədli Heydər Bəxtiyar oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyiXudiyeva Qıztamam Nizami qızı – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyiCəbrayılzadə Elgün Ayaz oğlu – Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-liseyBabayev Hüseyn İlqar oğlu – Şirvan şəhəri 18 nömrəli təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-liseyHüseynov Anar Polad oğlu – Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksiMustafayeva Səbinə Nemət qızı – Mingə­çevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəbÇələbi Nəsib Zaur oğlu – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbŞirinov Rüzigar Asəf oğlu – İmişli rayonu Xubyarlı kənd tam orta məktəbiQədirli Əmrah Azər oğlu – Neftçala rayonu Xıllı qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəbSakifzadə Aqşin Natiq oğlu – Lənkə­ran şəhəri 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-liseyPoladov David Adam oğlu – Zaqata­la şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbSüleymanlı Aysu Türkel qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyiBehbudov Rəşid Rəsuloviç – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyiQurbanova Ləman Zaur qızı – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyiQarayev Aqşin Fəxri oğlu – BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi3. Qızıl və gümüş medala layiq görülmüş təhsilalanların adları oxuduqları məktəbin “Şərəf kitabı”na yazılsın.4. İnformasiya şöbəsi (E.Əliyev) bu əmrin «Azərbaycan müəllimi» qəzetində dərc olunmasını və Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.


mənbə : moderator.az



Şərh yazılmayıb.

Şərh yaz.








           
MARAQLI
Maraqlı
- Sitemap - musavat son xeberler Son Xeberler - Son Xəbərlər, yeni musavat, müsavat, musavat qezeti xeberler